Meble do przedpokoju na wymiar – zaskocz swoich gości

Meble do przedpokoju na wymiar – zaskocz swoich gości

Przedpokój to chyba najbardziej niedoceniane pomieszczenie w naszych domach. A przecież jest to miejsce, które wita naszych gości i musimy zadbać, by zrobiło na nich dobre wrażenie. Wybierzmy ładne i funkcjonalne meble do przedpokoju, wykorzystajmy dodatki i stwórzmy zachęcającą do wejścia przestrzeń.

Jak wybrać meble do przedpokoju?

Przedpokój to swoista wizytówka domu, więc warto zadbać o to, by stały w nim tylko niezbędne meble, które pomieszczą dużo rzeczy, a jednocześnie będą ładnie wyglądać. Jeśli dopiero zabieramy się za urządzenie mieszkania czy domu, przeanalizujmy, czy uda się znaleźć szafy idealnie pasujące do przedpokoju. Może warto zamówić robione na wymiar meble do przedpokoju, które pozwolą na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Wszystkie elementy wyposażenia tak małego pomieszczenia, jakim jest przedpokój, muszą tworzyć spójną całość i doskonale komponować się z kolorem ścian i podłogą. W przedpokoju musi znaleźć się szafa, a także szafka na buty. W skład zestawu mebli do przedpokoju wchodzi także wieszak, na którym zawiesimy codzienne okrycia wierzchnie. Wieszak może mieć górną półkę, na którą odłożymy czapkę czy szalik. Ciekawym rozwiązaniem jest także ławeczka, na której możemy przysiąść zakładając buty. Często ma ona formę skrzyni z siedziskiem, do której schowamy buty czy szaliki.

Jaką szafę wybrać do przedpokoju?

Przedpokój zazwyczaj jest mały, ale ma wnęki i zakamarki, które aż się proszą, by zrobić w nich szafę na wymiar. Pojemna, wnękowa szafa pomieści kurtki, płaszcze i inną odzież zimową. Ponadto może być doskonałym schowkiem na domowe sprzęty, na przykład odkurzacz, mop, żelazko czy suszarkę na ubrania. Meble do przedpokoju nie muszą być nudne (przykład – http://www.twojemeble.pl/pokoj/przedpokoj-8). Drzwi szafy wnękowej można pomalować lub ozdobić tapetą, uzyskując w ten sposób ozdobę zastępującą obrazy. Jeśli zaś pomalujemy je takim samym kolorem, jaki nałożyliśmy na ściany, szafa optycznie „zniknie”. Białe ściany to doskonałe tło dla grafik. Wyobraźmy sobie białe ściany, wieszak i siedzisko w tym samym kolorze w połączeniu z naturalnym kolorem drewna i pięknym plakatem ulubionego artysty. Czyż nie będzie pięknie? Na drzwiach możemy umieścić także duże lustro, w którym przejrzymy się przed wyjściem z domu.

Co warto wiedzieć aranżując wygląd przedpokoju?

Meble do przedpokoju należy wybierać z rozwagą, zwracając szczególną uwagę na ich rozmiary. Nie mogą być zbyć duże, by nie przytłoczyły pomieszczenia. Na podłogę do przedpokoju warto wybrać materiał o wyższym poziomie ścieralności. Przytulności doda dywanik, ale wybierzmy taki, który bez problemu wypierzemy w pralce. Ściany pomalujmy plamoodporną farbą, z której zmyjemy wszelkie zabrudzenia, choćby ślady butów czy palców.

Przedpokój to zazwyczaj małe pomieszczenie, którego powierzchnie trzeba wykorzystać do maksimum. Niech będzie czyste, zadbane i ładne, by swoimi wyglądem zdawało się mówić: zapraszam, wchodźcie. Niech ta wizytówka naszego domu „informuje” gości o naszym dobrym guście.

One thought on “Meble do przedpokoju na wymiar – zaskocz swoich gości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *