Meblościanki czy meble modułowe?

Meblościanki czy meble modułowe?

Całkiem niedawno we wszystkich wnętrzach królowały meblościanki malowane na wysoki połysk. Jakiś czas temu był to przecież obowiązkowy element wystroju każdego domu czy mieszkania. Po latach niełaski meblościanka wraca, gdyż są to meble bardzo funkcjonalne. Ich nowoczesną odsłoną są meble modułowe.

Jak wygląda nowoczesne meblościanka?

Nowoczesną meblościankę nazywa są meblami modułowymi. Zasada ich tworzenia jest podobna, ale obecnie występują w wielu kolorach, wzorach czy rodzajach. Mogą być matowe lub błyszczące, a zyskują coraz większą popularność, gdyż są funkcjonalne i niezwykle stylowe. Pomysł na tego typu meble bazuje na rozwiązaniach znanych nam już segmentów, czyli meblościanki. W nowoczesnych meblach modułowych nie ograniczają nas wymiary i zastosowane rozwiązania, sami komponujemy swój zestaw marzeń. Dzięki temu można się nimi bawić jak klockami i w każdej chwili zmienić ustawienie modułów i tym sposobem mieć zupełnie nowy mebel w domu.

Dlaczego nowoczesna meblościanka jest taka modna?

Na rynku dostępne są moduły o bardzo prostej formie, bez zdobień i zewnętrznych uchwytów. Są najczęściej wykonane z lakierowanych płyt MDF i można je wykorzystać w każdym pomieszczeniu, np. w sypialni można zbudować toaletkę połączoną z komodą, w salonie natomiast nowoczesną meblościankę. W bogatej ofercie mebli modułowych są nie tylko rozwiązania do przechowywania, ale również modułowe sofy i stoliki. Idea mebli modułowych polega na tym, że nie musimy kupować narzuconej nam całości. Możemy nabyć poszczególne elementy pojedynczo i zestawiać je ze sobą w dowolnych konfiguracjach. Daje to nie tylko wiele możliwości na zagospodarowanie naszej przestrzeni, ale również dopasowanie mebli ściśle do naszych potrzeb. Sami przecież wiemy, co nam potrzeba, a z czego możemy zrezygnować. Jeśli chodzi o ich styl i wykończenie, mamy bardzo duży wybór. Meble mogą być klasyczne, drewniane lub nowoczesne, białe z połyskiem lub bez (choć te pierwsze o wiele łatwiej się czyści). Ciekawym rozwiązaniem są meblościanki z gablotami podświetlonymi różnokolorowymi lampami ledowymi.

Wybieramy nowoczesną meblościankę. O czym trzeba pamiętać?

Kupujące współczesną meblościankę, szczególną uwagę zwróćmy na jakość wykonanie, gdyż im wyższa jakość, tym lepszy komfort użytkowania. Kupując zatem takie meble, sprawdźmy wszelkiego rodzaju systemy otwierania (należy dokładnie sprawdzić wszystkie zawiasy) i samodomykania się szuflad, okucia czy wykończenie elementów wewnątrz. Zapytajmy także, czy wybrane meble są w stałej ofercie firmy. Jest to bardzo ważne, gdy okaże się, że brakuje nam miejsca w szafach i będziemy musieli dokupić szafkę.

Systemy modułowe, czyli nowoczesna meblościanka to rozwiązanie dla każdego. Meble modułowe pozwalają urządzić mieszkanie po swojemu, jednocześnie zachowując stylistyczny ład.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *