Co może zepsuć się w kosiarce?

Co może zepsuć się w kosiarce?

Wielu ludziom zależy na posiadaniu przed domem atrakcyjnego, równego trawnika, który spełnia zadania estetyczne, a także umożliwia wypoczynek na świeżym powietrzu. W związku z tym konieczna jest jego regularna pielęgnacja obejmująca nie tylko podlewanie. Bardzo istotną czynnością jest częste koszenie trawnika przynajmniej raz w tygodniu. Regularne koszenie trawnika wiąże się oczywiście z koniecznością dbania o sprzęt. Warto pamiętać o regularnym serwisowaniu kosiarki. 

Regularne serwisowanie kluczem do bezawaryjności

Istnieje wiele różnych części do kosiarek i o wszystkie należy odpowiednio zadbać. Dla niektórych koszenie trawnika jest przyjemnością, a dla innych jest to nudny obowiązek. Niezależnie od naszego podejścia do tematu koszenia trawy, należy zainteresować się sprzętem tak, aby służył nam jak najdłużej. Regularne serwisowanie w połączeniu z prawidłowym użytkowaniem sprawi, że części do kosiarek będą zużywać się wolno, a to z kolei przełoży się na podwyższony poziom wydajności i bezawaryjności sprzętu.

Wiosna i lato to pory roku, podczas których trawa jest koszona najczęściej. Nieodpowiednie użytkowanie kosiarki może wpłynąć negatywnie na jej wydajność i żywotność. Czasami części do kosiarek po prostu zużywają się ze starości. Osoby lubiące drobne naprawy nie powinny mieć problemów z małymi usterkami, jednak w przypadku poważniejszych awarii, lepiej jest zlecić naprawę fachowcom.

Uszkodzenia różnych elementów kosiarek

Kosiarki elektryczne i spalinowe składają się z dwóch głównych elementów. Jednym z nich jest korpus, a drugim silnik. Jeśli chodzi o awarie to ciężko wskazać najbardziej typowe usterki, ponieważ w takim urządzeniu może zepsuć się praktycznie wszystko w silniku lub korpusie. Bardzo często kosiarki są używane gdy panują wysokie temperatury, w warunkach dużego zakurzenia, itp. Nóż ścinający trawę umieszczony jest na specjalnym wale obrotowym, którego zatrzymanie może doprowadzić do mniej lub bardziej poważnej usterki. Warto więc w razie czego zaopatrzyć się w zapasowe części do kosiarek.

Wiadomo nie od dziś, że zadaniem kosiarki nie jest równanie terenu jednak czasami trudno jest uniknąć krawężników, nierówności, kamieni, korzeni czy też kretowisk, które wpływają niekorzystnie na stan techniczny kosiarki. W przypadku najechania na takie przeszkody może dojść do przestawienia zapłonu, wykrzywienia wałka korbowego czy też ścięcia kołków, które odpowiadają za zabezpieczenie piasty. Jest to niestety poważna i kosztowna awaria. Dlatego zawsze warto sprawdzić dokładnie koszony obszar i w miarę możliwości usuwać lub omijać wszelkie przeszkody.

Zakup najlepszych części do kosiarek

Wspomniane wyżej problemy to tylko kilka przykładów. Jak już zostało wcześniej wspomniane, kosiarki mogą ulec przeróżnym awariom, które są mniej lub bardziej poważne. W przypadku poważnej awarii należy oddać sprzęt do serwisu (cena naprawy od 30 do nawet 700 zł w zależności od sprzętu i uszkodzenia). Można też spróbować samodzielnej naprawy. Na szczęście w Internecie działa wiele sklepów, w których części do kosiarek można kupić w przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *