Stabilne, trwałe i bezpieczne kleje w branży meblarskiej

Stabilne, trwałe i bezpieczne kleje w branży meblarskiej

 

Jeśli chodzi o meble, również w Polsce coraz większą popularnością cieszą się różne wyroby sieciowe. Modne są meble minimalistyczne, utrzymane w skandynawskim, nowoczesnym stylu. Chociaż jednak sklepów meblarskich przybywa, to równolegle z nimi funkcjonuje wiele rodzimych fabryk. Polskie meble nie są produkowane na tak wielką skalę, ale jednak wcale nie są gorsze od światowych marek.

Szafy, meblościanki, zestawy mebli – po czym poznać te naprawdę solidne?

Stylistyka mebli zmienia się nieustannie. Te najbardziej efektowne są co prawda futurystyczne i bardzo oryginalne, ale nie można uznać ich za funkcjonalne. Właśnie dlatego niezmiennie od lat największa popularnością cieszą się meble typowo praktyczne. Komody z szufladami, szafki na sprzęt RTV, szafy i biblioteczki wcale nie muszą rezygnować z efektownego wyglądu na rzecz funkcjonalności. Przeciwnie, mogą się bardzo pozytywnie wyróżniać.

Materiały to nie wszystko

Naprawdę godne uwagi meble są nie tylko wykonywane z doskonałej jakości drewna. Nowoczesne zestawy w ciekawy sposób łączą w sobie elementy z drewna, metalu a nawet szkła. Dzięki temu meble wyglądają na lekkie, nowoczesne, ale i wyjątkowo solidne. Jednak chociaż to piękne gatunki drewna nadają meblom kolor i charakter, to jednak liczą się też detale. Meble powinny być solidne, stabilne i starannie wykończone. Do tego celu wykorzystuje się różne rodzaje łączeń, choć najbardziej popularnym wciąż pozostaje klej.

putting glue on a piece of wood

W przemyśle meblarskim wielką popularnością cieszą się niezmiennie kleje termotopliwe. Charakteryzują się one wyjątkową lepkością, są bezbarwne, nakładać je jednak można tylko po wcześniejszym rozgrzaniu do bardzo wysokiej temperatury. Co jednak w teorii brzmi dość skomplikowanie, w rzeczywistości jest proste. Korzystanie z klejów termotopliwych nie jest trudne ani czasochłonne, a daje niezwykle dobre efekty.

Kiedy meble naprawia się albo projektuje samodzielnie

Nowoczesne kleje termotopliwe wykorzystuje się na dużą skalę w meblarstwie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by używać ich do własnych, znacznie mniejszych potrzeb. Kleje termotopliwe doceniają przede wszystkim pasjonaci majsterkowania, którzy potrafią bez większego trudu zrobić coś z niczego. Z wykorzystaniem odpowiednich materiałów, można samodzielnie stworzyć nietuzinkowe meble w oryginalnym stylu.

 

Niezwykle skuteczne kleje termotopliwe są też idealne do renowacji uszkodzonych mebli. Z łatwością można za ich pomocą doczepić odpadające elementy, jak również skleić nawet mocno uszkodzony mebel. Jest to spora korzyść dla portfela i szansa na nadanie starym przedmiotom nowego życia.

 

Kleje tego typu bez trudu można znaleźć w dużych marketach z materiałami budowlanymi i do urządzania domów. Dostępne są w sztyftach różnej wielkości, które można dopasować do standardowych pistoletów na kleje różnych producentów. Samo klejenie i reperowanie mebli nie zabiera dużo czasu, klej stygnie wyjątkowo szybko, ale najbezpieczniej jest zostawić go do całkowitego wysuszenia na parę dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *