Jaki wybrać wentylator do garażu?

Jaki wybrać wentylator do garażu?

W każdym domu trzeba zainstalować system wentylacji, który odpowiada za właściwy przepływ powietrza. Trzeba zadbać także o wentylację w schowkach czy piwnicach, które często traktujemy po macoszemu, a to przecież tam gromadzimy bardzo dużo przedmiotów. Pamiętajmy również o garażu. Czy sprawdzi się tam wentylator Venture Industries

Po co wentylacja w garażu? Wybierany wentylator Venture Industries

W garażu musi być co najmniej wentylacja grawitacyjna, do której działania są konieczne: otwór wlotowy w dolnej części ściany lub bramy garażowej i wylotowy przy lub w suficie po ­przeciwnej stronie pomieszczenia – mówią specjaliści z https://klima-sky.pl/. Wentylacja grawitacyjna to prosty system, w którym wymiana powietrza w pomieszczeniu odbywa się na skutek jego naturalnego ruchu. Ciepłe powietrze jest lżejsze od chłodnego, więc wypływa z niego pod wpływem siły wyporu działającej w pionowych przewodach wentylacyjnych. W garażu zadaniem wentylacji jest odprowadzenie na zewnątrz powietrza zanieczyszczonego spalinami powstającymi w wyniku pracy silnika samochodu, oparami benzyny i wilgocią, a także dostarczenie w jego miejsce świeżego powietrza z zewnątrz. Dla bezpieczeństwa lepiej zainstalować jeden z wentylatorów Venture Industries, na przykład osiowe wentylatory HXBR (230V) lub HXTR (400V), które są przystosowane do montażu ściennego w dowolnej pozycji.

Wentylacja w garażu nieogrzewanym. Czy sprawdzą się wentylatory Venture Industries?

Jeżeli garaż nie jest ogrzewany, wentylacja może odbywać się przez otwory w przegrodach zewnętrznych umieszczone w przeciwległych ścianach bocznych lub drzwiach garażowych. Powierzchnia otworów powinna wynosić 0,04 m kw. na każde stanowisko postojowe wydzielone przegrodami budowlanymi. Jeden otwór powinien być przy podłodze, drugi – blisko stropu.

Zwróćmy uwagę, by otwory znajdowały się w przeciwległych ścianach, ale naprzeciwko siebie lub w niewielkiej odległości. Spowoduje to tak zwane krótkie spięcie, co oznacza, że powietrze będzie przepływało najkrótszą drogą w kierunku od nawiewu do wywiewu, omijając znaczną część garażu. Otwory możemy wyposażyć w jeden z wentylatorów Venture Industries, np. wentylator AFW osiowy, który jest przeznaczony do montażu ściennego. Takie urządzenie może pracować w temperaturze od

-15°C do +40°C, więc sprawdzi się w garażu, w którym bywa bardzo zimno.

Wentylacja w garażu ogrzewanym. Który z wentylatorów Venture Industries wybrać?

Jeżeli garaż jest ogrzewany, to trzeba w szczególny sposób zadbać o wentylację, która usunie z wnętrza nadmiar wilgoci. Specjaliści zalecają instalację wentylacji mechanicznej. W jednym z otworów wentylacyjnych w ścianie zamontujmy wentylator wyciągowy, który powinien włączać się automatycznie. Pracą wentylatora powinien sterować czujnik stężenia tlenku węgla, który jest miarodajnym wskaźnikiem zanieczyszczenia powietrza. Konieczny jest również nawiew powietrza przez otwór w dolnej części przeciwległej ściany lub bramy. Z bogatej oferty wentylatorów Venture Industries możemy wybrać wentylator VENT, który ma działający bez zarzutu silnik, który jest zabezpieczony przed przeciążeniem.

Wentylacja mechaniczna działa skuteczniej niż grawitacyjna, więc jeśli w garażu jest ogrzewanie, zamontujmy właśnie taki system wentylacyjny. Kupmy jeden z wentylatorów Venture Industries i cieszmy się ich bezawaryjną pracą. Pamiętajmy także o regularnym wietrzeniu pomieszczenia garażowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *